Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Kelmendi (Gazza)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12
 • Emri i Vërtetë:
 • Gazmend Kelmendi
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Suedi 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Gazmend Kelmendi (Gazza) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Gazmendi mori rrugen e babait të tij këngëtarit Behxhet Kelmendit dhe filloi shkollen e muzikës në Mitrovicë. Në moshën 13 vjeçare Gazmendi dhe familje e tij u shpërngulen në Mallmë të Suedise, ku edhe atje vazhdoi me muzikën. Përveç këndimit, Gazmendi i bie harmonikës edhe sintit. Gazmendi 17 vjeçar filloi ti bënte shoqëri babait te tij si koleg. Gazmendi në fillim ishte vetëm instrumentalist por me kohë u bë edhe këngëtar. Zëri i tij i veçante ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentKenge Te Shpirtit (2017)

Krejt Ka Me Tu Kthy (2016)

Live (2013)

Krejt Me Rend


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nehat Istrefi

Lil' Liri

Valon Rama

Trim Jakupi

Bujaa

Ergin Brahimi

Shkelqim Kosova

Demush Malaj

Monny

Papushi

Tags: Gazmend Kelmendi, Gazza, Gaza


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet