Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Kosova - Nanes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/03/2018

2018-03-21T17:00:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nanes" kënduar nga Gazmend Kosova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gazmend Kosova i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Viola - Nanes

me shum mall e lot ne sy, te kujtoj oj nan ty, mka marr malli shum oj nan askush smun zen vendin tan, mka marr malli shum oj nan askush smun zen vendin tan, nan ti shkove n'tjeter bot, e ketu me le mua, me smundem degjoj nga ti fjalen OJ BIJ TE DUA.

Ah moj nan nana ime cop ma bane zemren time kishe shum hjeka merzi qe i ndave me tanden Bij, qe i ndave me tanden Bij.
Ah moj nan nana ime cop ma bane zemren time kishe shum hjeka merzi qe i ndave me tanden Bij, qe i ndave me tanden Bij.

me shum mall e lot ne sy, te kujtoj oj nan ty, mka marr malli shum oj nan askush smun zen vendin tan, mka marr malli shum oj nan askush smun zen vendin tan, nan ti shkove n'tjeter bot, e ketu me le mua, me smundem degjoj nga ti fjalen OJ BIJ TE DUA.

Ah moj nan nana ime cop ma bane zemren time kishe shum hjeka merzi qe i ndave me tanden Bij, qe i ndave me tanden Bij.
Ah moj nan nana ime cop ma bane zemren time kishe shum hjeka merzi qe i ndave me tanden Bij, qe i ndave me tanden Bij.

MGH - Nanes

yeah boss mar pic e ky sen eshte per ty nan se kam njet me sha si gjith kit sen ta kom shkru prej zemres ngo se kto vargje jan per ty shpejt me rrite mori nan po veq dimri vjen apet ata thojn se larg veq se thom bonem sjell apet e qyshtu kejt me dhimbje veq per nanen ka stuhia te lutna falma nan qe ti bisha policine te shpija a e man men heren e par kur ta shkrujta une kete vargj per me te ba une ty te gzushme te jepja lule per 8 mars qka me ba skem qka bojm ndoshta nxe diell e han pasha zotin kurr se harroj sa te varfer jemi kan edhe nane kjo paraja ish ma zi se belaja qysh asht jeta e dashnia kto e din veq fukaraja kto e din aj qe hek nana jem mos kaj pasha zotin po te premtoj kejt dertet une i boj e ju muta, gjira,pera,sani nanen ne internet shani nanen naper teksta po veq vera vjen apet sosht kjo prrall more dost kto jan fjal te verteta sa te du moj nan e dashur nuk shkronj as gazeta se kto vargje jan per ty veq ti synin mos e tremb qdo her kur nxeh dielli

Shyhrete Behluli - Nanes

Per dhimbjen me te vogel emrin ta kam thirr. Asnjiher nuk deshta me te than lamtumir, nanë oh nanë.
Me lot ne sy m'percolle ne rruget e jetes. per mu nje cop zemre e ndave prej vetes, nanë oh nanë.

Ah sa netë kan kalu, ti si mbylle syt per mu. Askush ne botë si ti s'duhet, c'ka ndjen zemra me fjal s'thuhet.

Zoti te bani drit per qellin dhe token. Nje ofsham e jotja mrapsht e kthen krejt boten, nanë oh nanë.
N'ket jet kalimtare gjithçka ndryshohet, dashunija jote s'humbet as s'fitohet, nanë oh nanë.

Ah sa netë kan kalu, ti si mbylle syt per mu. Askush ne botë si ti s'duhet, c'ka ndjen zemra me fjal s'thuhet.

Ti nga gjith krijesat je ma i bukri emer. Ti sme me do me fjal ti me do veç me zemer, nanë oh nanë.
Edhe kur ste kam un jetoj me ty, ty askush ne jet borxhin s'ta ka kthy, nanë oh nanë.

Ah sa netë kan kalu, ti si mbylle syt per mu. Askush ne botë si ti sduhet, qka ndjen zemra me fjal s'thuhet.
Më Shumë Këngë Nga Gazmend Kosova:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet