A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gazmend Mullahi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gazmend Mullahi është një autor këngësh i njohur. Gazmend Mullahi është aktivizuar që në fëmijeri si rezultat i prirjeve për art. Mësimet në shkollën e mesme i kreu në Liceun Artistik “Jordan Misja” në vitin 1971 duke marrë mësime në instumentin e pianos dhe më vonë ne degën e kontrabasit. Gjatë kësaj periudhe mori mësime intensive muzikore duke u përqëndruar veçanërisht në tekniken e kompozimit gjë që e vazhdoi në Institutin e Larte te Arteve duke shkruar dhe ekzekutuar një sëre veprash të cila...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Kastriot Gjini

Zaho Balili

Enver Shëngjergji

Zef Coba

Kol Susaj

Naim Gjoshi

Vladimir Kotani

Izet Kallaba

Riza Dolaku

Gjon Gjevelekaj


Tags: Gazmend Mullahi, Gazment Mullai

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019