A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gazi & Vellezrit Gashi - Imer Popovci


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/04/2013

2013-04-21T15:00:41

See Also

Vellezerit GashiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Imer Popovci" sung by Gazi & Vellezrit Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Gazi & Vellezrit Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Bijt E Sefes. We wish that's the lyrics you are looking for:

Imer Popovci o po thrret moj Nan
O pushken e Babes nan ku ma ke lan
E po du o me shku oj Loke deri ne Han
E po du o me ble Loke pak o Duhan
E po se kam dhez o te shkretin qysh se mram
O dy Syt gjaku Nane mi ka nxan
E po mir o mem fol Nan pom vjen ran
Ngo more Imer lokja po ja ban
Jo Martinen nuk muj me ta dhan
O e ki shej prej Babes tan
E po thojn ka dal o ni Qaush Azgan
E po tana Armet aj more po i tubon
E po droj o Martinen ty ka me ta marr
E moj Loke Imeri po ja ban
E po me kto Fjal loke mQove ne Han
E ka marr Martinen trimi shkon o ne Han
E po Puna mar o Hangji po ja ban
O e mar koft o Imer po ja ban
E po qitem Letra e bjerum Duhan
O se kam dhez tShkrerin qysh o se mram
E po dy Syt gjaku mi ka nxan
E po mir o mem fol o mor pom vjen ran
E po ngo o Imer Hangjija ja bon
E po e kam pas o Qaushin mram
E po ka marr letra qka kom pas o Duhan
E ka pas edhe llafin tan
Po thot poj ban Armet o pa lejen ton
O Imer Popovci idhnu koka kan
Koka idhnu e nisi Foli ran
Foli ran po po foli Keq
E ju moj Hane tana metshi Shkret
Kurr o ner juve Duhan nuk u gjet
Del o Imer ja jep bjeshkes Perpjet
E po nat o Qaushin aj koka zatet
E po Imer qaushi ja ban
E po qat o Martin o ki me ma dhanmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019