A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gazi & Vellezerit Gashi - Valle


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/04/2013

2013-04-21T14:12:43

See Also

Vellezerit GashiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Valle" sung by Gazi & Vellezerit Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Gazi & Vellezerit Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nazmije Selimi. We wish that's the lyrics you are looking for:

te mungon disponimi
dhe gjumi nuk te merr
ke brenga edhe halle
beja vetit rrafsh livadh
dhe eja vutu n valle 2x

me daulla dhe me shpata
luajn burrat nga rugova
valle me shamia defa
luajn nuset nga gjakova

hapa t leht luan femija
valles shtohet hijeshia
esht e bukur shota
qe e luan dhe e do gjith botaa 2x

iku treni je vonuar
dhe parat i ke shpenzuar
ani pun e madhe
beja vetit rrafsh livadh
dhe eja vutu n valle

me daulla dhe me shpata
luajn burrat nga rugova
valle me shamia defa
luajn nuset nga gjakova

hapa t leht luan femija
valles shtohet hijeshia
esht e bukur shota
qe e luan dhe e do gjith botaa 4xmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019