Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  183
  • Emri i Vërtetë:
  • Gena Lito
  • Vendlindja:
  • Korçe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Gena është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore qytetare. Njëri nga këngëtarët që i këndon me shumë ndjejnë baladat, por që këngët e tij i duan të gjithë pa dallim moshe. Hyri furishëm në skenën muzikore shqipe dhe menjëherë ka arritur që t’i rrëmbejë zemrat e shumë fansave. Është ky këngëtari Gena, i cili që nga debutimi i parë në skenë ka ardhur gjithmonë me projekte të reja të cilat kanë arritur që të jenë ndër këngët më të dëgjuara në skenën muzikore shqipe. Por, ai nuk mendon që të ndalojë. Në v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtarePa Adrese (2016)

Live (2015)

Merri Te Gjitha (2015)

Se Të Dashuroj (2014)

Serenate (2012)

Raki E Lot (2012)

Cdo Njeri Ka Nje Te Fshehte (2012)

Gena (2011)

Te Dashuroj Si I Cmendur (2011)

Ne Prehrin E Nenes (2009)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Ma Dhe Dashnin
Dimër
Jo Vetem Fjale
Me Fal
Nje Nate Nena
Pike Ne Oqean
Me Ke Vrare
Lot I Embel
Sa Vuaj Për Ty
Kjo Pallto E Vjeter


Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Redon Makashi

Sinan Hoxha

Olen Cesari

Sefë Duraj

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Blero

Sinan Vllasaliu

Avni Mula


Tags: Gena, Gena Lito

Gena në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë