Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gena - Lotet Me Jane Thare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lotet Me Jane Thare".
3. Video është e këngës "Lotet Me Jane Thare", por nuk këndohet nga Gena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Gena - Lotet Me Jane Thare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Kjo Eshte Jeta Ime"

Komente

1 🔥

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+01:00Një puthje nga kjo ëndërr pse më zgjoi,
Pa frymë moj mbeta unë për një cast,
Sa larg më qoi në ato kujtime,
Kur t'këndoja ty moj me kitar.
Dhe era flokt leht seq ti tundte,
Në dritare rrija si një pikturë,
Dhe hëna s'kuqej kur të puthja,
Si margaritar shkëlqenin syt e tu.

Sa qindra netë kaluam bashkë
Sa tinguj t'bukur me kitar
Sa mijra yje ne të dy sec na vështronin
Sa puthje t'zjarrta m'falje ti
Sa lot i derdha unë për ty
e sa kujtime në ato netë që kurr smbaronin.

Të humbur në dashurinë e cmendur,
të humbur si dy zogj që s'kan fole,
të puthja unë ty moj si i marrë,
për buzet tona sot dhe hëna flet.

Ref: 4x
Sa qindra netë kaluam bashkë
Sa tinguj t'bukur me kitar
Sa mijra yje ne të dy sec na vështronin
Sa puthje t'zjarrta m'falje ti
Sa lot i derdha unë për ty
e sa kujtime në ato netë që kurr smbaronin.


Ky tekst u dërgua nga Doruntina   ALDOooo
Më Shumë Këngë Nga Gena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet