Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gena - Xhamadani Vija Vija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Xhamadani vija vija

Hajde Prishtina,
Hajde Shqiperia e madhe,

Kam ni lot pikon si ar,
Se me shekuj jam Shqiptar,
Ooo dhe kur malet i mbuloj bora,
Ooo per atdhe kanges ia mora,

Ooo dhe kur malet i mbuloj bora,
Ooo per atdhe kanges ia mora,

Ref. 2x
Xhamadani vija vija,
O osht Kosova,
O osht Shqiperia,
Rreh si zemer ciftelia,
O sa e madhe ,
Oosht Shqiperia,

Eshte nje qiell qe na mbulon,
Dhe nje diell qe na ndriqon,
Eshte nje gjuhe qe flasin tanet,
Eshte nje toke qe na i thojme NANE,

2x
Eshte nje gjuhe qe flasin tanet,
Eshte nje toke qe na i thojme NANE,

Ref. 2x
Xhamadani vija vija,
O osht Kosova,
O osht Shqiperia,
Rreh si zemer ciftelia,
O sa e madhe ,
Oosht Shqiperia,

Rruges time per Shqiperi,
Mka percjell ai Drini zi,

Ref 2x
O dhe u nisa per me ardhe ee,
Porsi vala e Drinit T bardhe,

Ref. 3x
Xhamadani vija vija,
O osht Kosova,
O osht Shqiperia,
Rreh si zemer ciftelia,
O sa e madhe ,
Oosht Shqiperia

Xhamadani vija vija,
Oosht Tirana,
Oosht Prishtina
Rreh si zemer ciftelia,
O sa e madhe osht Shqiperia

Bravo Prishtina


Ky tekst u dërgua nga HAHAHAAHGena
Publikimi: 01/12/2011


Gena - Xhamadani Vija Vija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani Vija Vija".
3. Video është e këngës "Xhamadani Vija Vija", por nuk këndohet nga Gena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gena:


Komente 0