A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gena - Tuman Kuqe


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  19

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/12/2013

2013-12-17T19:00:04

Song from the album:

"Jo S'mund Të Lej"

Song from the album:

"Se Të Dashuroj"


tuman kuqe
moj belholle
ma ben me sy
ma ben me dore

tuman kuqe
o moj belholle
ma ben me sy
ma ben me dore
ka dal goca
o ne boborr

kjo shtepia
moj me dorrasa derrasa
dil moj çame se plasa

dil moj dil ti ne dritare
vajz e çame moj lozonjare
e dil moj dil moj ne dritare
vajz e çame moj lozonjare

barbaro
vasiliko
dhent e mija
o kush i do
barbaro
vasiliko
dhent e mija
o kush i do

dhent e mija
o kush i do
se kam miq
o sdo ti perdor


Lyrics submited by renis xibri
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019