A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 14-06-2013
  ‘Më mungon’, kështu quhet kënga më e re e kënduar nga Nora Istrefi dhe këngëtari hit i momentit Gena. Ne mësojmë se kënga sapo është xhiruar nga Produksioni ‘Entermedia’ dhe pritet të vijë shumë shpejt në tregun shqiptar, një video që pa dikustim do të jetë interesante, dhe një duet që nga audio është pritur shumë mirë në publik. Këtë bashkëpunim për herë të parë dy artistët e sollën në Videofestin Muzikor 2013, e ndërsa kënga është punuar nga Flori Mumajesi dhe Nora ka rolin më të madh në këngë, e ndërsa këngëtari i suksesshëm Gena k...

 • 15-05-2013
  Një prej këngëtarëve më nën formë për momentin, Gena, ka paralajmëruar publikimin e këngës së tij të re, që do të titullohet “Nuk Kam Faj”. Projekti i ri i Genës pritet që të vijë me videoklip dhe është projekt që vjen në vazhdën e këngëve të lansuara nga këngëtari shqiptar. 118/118439 Gena së fundmi ka publikuar këngët “Sa Vuaj Për Ty” dhe “Jo Vetëm Fjalë”, të cilat janë shndërruar në hite kombëtare....

 • 26-04-2013
  Sapo është lancuar në treg dhe në kanalit Youtube video më e re e këngëtarin Gena dhe producentit Flori Mumajesi. Një super këngë që padiskutim do të jetë një hit i verës që po vjen dhe një video e bukur e realizuar nga ‘Max Production’. Kënga mban titullin “Jo vetëm fjalë” dhe është prodhim i “Threedots”....

 • 15-03-2013
  Ylli shqiptar i muzikës pop-folk, Gena, do të lansojë të shtunën mbrëma videoklipin dhe këngën e tij të re të titulluar “Sa Vuaj për Ty”. Videoklipin për herë të parë do të keni mundësi ta shikoni të shtunën mbrëma, në ora 23:00. Premiera e videoklipit do të jetë edhe në Duplex Club Prishtina, ku Gena do të performojë të shtunën mbrëma. Videoklipin e këngës së re të Genës e ka punuar produksioni nga Shqipëria, Max Production, që nga promo video duket se kanë bërë një punë të jashtëzakonshme në këtë këngë të bukur. Ky projekt i Genës vjen pas suksesit të tij të jashtëzakonshëm me hitet si “Ëndrra Ime” dhe “Ajo”, ashtu sikurse k...
 • 04-03-2013
  Javën që vjen në treg do të vijë videoklipi më i ri i një prej këngëtarëve më të mirë shqiptarë, Genës. Tashmë ai do të vijë me një këngë shumë ritmike dhe “Kosova Sot” mëson nga vetë këngëtari se është gati videoja që është realizuar nga “Max Productions” dhe kënga e mban titullin “Se sa…”, me orkestrim të Edlir Begollit dhe me tekst të Avni Qailit. Mësojmë gjithashtu se kjo video do të ketë edhe shumë femra të bukura dhe seksi që kërcejnë, pasi edhe synimi i kësaj këngë do të jetë pushtimi i diskotekave shqiptare....

 • 20-11-2012
  Këngëtari i njohur Gena, i cili këndon nëpër klube të ndryshme të Kosovës, e ka festuar në një mënyrë të veçantë ditëlindjen e tij. Në vend që të ftonte dikë për të kënduar, këndoi vetë në ditëlindje ku ishin të pranishëm shumë mysafirë të tij. Këngëtari i njohur nga Shqipëria, Gena Lito të enjten e ka festuar ditëlindjen e 37-të të tij. E këtë datëlindje ai e festoi në një mënyrë të veçantë. Ai e kishte zgjedhur kafenenë e njohur në kryeqytet 'Annex Bar' për të festuar me miqtë e tij. Madje, Gena i befasoi mysafirët e tij, t...

 • 04-11-2012
  Gena, pa gjumë të mjaftueshëm, por i kthjellët shumë në një bisedë të këndshme, i ftuar çdo natë, por edhe në dy vende gjatë një date, këngëtar rrëfen në Top Kosova Radio angazhimet e shumta, por edhe për videoklipin e ri. Ka vetëm pak ditë që videoklipi më i ri me titull 'Më ke vrarë', që është në qarkullim, një baladë e shkruar dhe me muzikë nga vetë Gena, ka marrë shumë shikime. Këngëtari ka treguar se videoklipi është realizuar në një ishull të Greqisë që ka gjithmonë erë dhe ka qenë e vështirë të gjenden vendet më të bukura...

 • 14-02-2012
  Gena thote se dashuria eshte gjeja me e bukur ne jete Këngëtari i baladave të dashurisë, Gena, do të jetë edhe për 14 Shkurt për të kënduar në Prishtinë. Artisti për ne për këtë ditë ka treguar se Shën Valentini është një festë e këndshme, por që është kthyer edhe në një festë biznesi. Ndërsa, sipas Genës, të dashuruarit duhet ta festojnë çdo ditë dashurinë e tyre dhe nuk duhet të presin vetëm një herë në vit këtë datë. Për Genën ndoshta dhurata për këtë ditë do të jetë një surprizë, ndoshta duhet pyetur partnerja ime (qesh). ...


Pages:
<<
2

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019