Genc Leka
Genc Leka
Genc Leka
  • Vendlindja:
  • Gjilan
  • Ditëlindja:
  • 28 Korrik
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Genc Leka është këngëtar. Në vitin 2018, Genc Leka publikon albumin "Live 2018".

Më datë 9 Korrik 2018, Genc Leka publikon videoklipin "E Imja Je".

Më datë 10 Nëntor 2018, Genc Leka publikon videoklipin "Shko".

Më datë 12 Prill 2019, Hekurani publikon videoklipin "Nuk Mundem", në bashkëpunim me Genc Lekën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 7 Mars 2020, Genc Leka publikon videoklipin "M'ke Vra". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Blond Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 18 Tetor 2020, Genc Leka publikon videoklipin "Pa Ty Zemër". Teksti i këngës u shkrua nga Arben Beha. Videoklipi u prodhua nga kompania Urban Graphics.

Më datë 16 Shtator 2022, Genc Leka publikon videoklipin "Ma Mire Me Vdek". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 18 Qershor 2023, Genc Leka publikon videoklipin "Për Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flakron Voca. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

Më datë 10 Shtator 2023, Genc Leka publikon videoklipin "Ku Je". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Flakron Voca. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 13 Tetor 2023, Genc Leka publikon videoklipin "Dashni Dhe Vuajtje". Teksti i këngës u shkrua nga Flakron Voca. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0