A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Genc Prelvukaj - Vjeshta


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/11/2016

2016-11-09T18:53:32

Lyrics & Production:

Genc PrelvukajIt's a long time that we try finding the lyrics to "Vjeshta" sung by Genc Prelvukaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Genc Prelvukaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Triola Jakupi - Vjeshta

u zhduk vapa shkoi vera dhe bilbili me skendon erdhi vjeshta me te tjera syri yn qe i shikon por e mire eshte vjeshta sepse bukju gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron
por e mir eshte vjeshta sepse bujku gjith punon per te vjelur sot ka vjeshta neser arat po i levron

Kenge Per Femije - Vjeshta

kur vjen vjeshta njerezia
mbledhin frytet me
kujdes nder shporta me plot
lajthia mbledhin femija,
pa prit nder shuhet zjarmi.
Femija pa prit e pa mendu
Vjeshten me gezu.

Fitore Gjonbalaj - Vjeshta

Tani shpesh po bie shi,
Ti nuk flet me ne shpirt nuk je ai
I diteve te nxehtaa
Kur me sheh rrugen e ndrron
Se sa shum kjo gje po me mundon,
A thua erdh vjeshtaa

Ref.
Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stinë,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stin,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Tani shpesh po bie shi,
Ti nuk flet me ne shpirt nuk je ai
I diteve te nxehtaa
Kur me sheh rrugen e ndrron
Se sa shum kjo gje po me mundon,
A thua erdh vjeshtaa

Ref.
Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stinë,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stin,
Ti s'me flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019