A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Prelvukaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  178
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Genc Prelvukaj është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine. Ka mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe dhe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama, ne degen Shkenca Politike dhe ka vijuar trajnime per specializime te metejshme. Përveç angazhimit të tij të sotëm si këshilltar politik, në mënyre aktive ka qenë pjesë e industrisë së muzikës duke specifikuar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Etnon

Lider i labelit

Black Fish Entertainment

I fejuari i

Eni Koçit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Dashnia Jeme
Orhidea
Anderr
Jena Nda
Vetem Ti Je
Ylli E Hana
A T'merr Malli
Harrove
Adrenaline
Dossier K.

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

2po2

Getoar Selimi

Skivi

BimBimma

Lyrical Son

Mc Kresha

Action Bronson

D.U.D.A.

Unikkatil

Dr. Flori


Tags: Genc Prelvukaj, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Gentz, Etno Engjujt, Etnon

Genc Prelvukaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019