Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Salihu - Krejt Andrrën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  9

Kam mall me u marrë
N'sy të lagët, sy të lagët,
M'ka marrë malli.

E me ditë me i lanë me m'pa, lanë me m'pa,
Me ditë me m'ra ndërmend sa e lehtë
Asht me flejtë me ty.

Po' tash po du' me t'zgjue, du' me t'zgjue ma,
Me duer, me gishta të ngathët,
Tue marrë zemër.

Asht verë e thatë,
Krejt koha e saj
Rrjedh në vend aq të huej,
Si shi.

Krejt janë tue pa
Ujë të kthjellët, janë tue pi
Venë që s'bahet këtu.

E n'këtë verë që s'bahet ma, s'bahet ma,
Po du' me gdhendë nji grrithë n'drunin tand
E nja n'temin.

Po' qysh me mujtë me dalë, mujtë me dalë ma
Prej mujit maj që zgjatë
Qe ku m'e ditë se sa.

Venë përçdo natë!
Po, tash muj m'e pa
Krejt andrrën e saj,
E di.
Genc Salihu
Publikimi: 03/01/2013
Festivali: Zhurma Show 2013
Festivali: SVFM 2013


Genc Salihu - Krejt Andrrën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Krejt Andrrën".
3. Video është e këngës "Krejt Andrrën", por nuk këndohet nga Genc Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Genc Salihu:


Komente 0