Genc Salihu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  28
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Genc Salihu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, pop-rock dhe jazz. Performimi live eshte diçka qe Genci Salihu nuk e ndal. Vazhdon te jete prezent ne festivale muzikore e koncerte, dhe shpesh performon akustikisht me duon Genc Salihu & Visar Kuci, ne organizime kulturore dhe kafiteri neper Kosove e vende tjera shqipfolese. Albumi ‘Kange e vene’ ishte nje sukses i madh i muzikes alternative kosovare, qe u shit me mija kopje dhe vazhdon te jete ne top-listen e kerkesave te degjuesit te rock-kenges shqipe. Genc Sal...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Cute Babulja

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Barooti

Andin Randobrava

Mili Sallauka

Alban Shehu

Gentian Gojani

Don Pizhi

Real 1

Xhafer Ahmetaj

Mc Qoppa

Demush Malaj


Tags: Genc Salihu, Genc Saliu

Krijo Një Kartolinë