Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genc Salihu - Çelu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ti n’ngjyrë u ngjan pemëve,
Rritë n’bahçe t’huej,
E ka muej që s’flen, me sy t’fëmive
E kqyr prushin tue u ba.
N’këtë flakë s’asht e mundun me u marrë
Pa u kallë n’ta 3X,
Çikë, zjarrmit tand, sot kam dalë,
Ndesh me i ra 4x,
Çelu ma, çelu ma,
Se sot kam marrë,
Ndesh me t’ra 4X,
Veç me t’pa, veç me t’pa,
Kah vjen tue ardhë.
E n’fytyrë i mban drojet,
S’di ky njeri a e din,
Që ti din me rrjedhë n’ftyrë t’shkambit,
Tu’e mshelë zemrën n’pllambë.
N’këtë rrjedhë s’asht e mundun me u pa
Pa u la n’ta 3X,
Pendës tande t'mramë, sot kam dalë,
Ndesh me i ra 4X,
Çelu ma, çelu ma,
Se sot kam marrë,
Ndesh me t’ra 4X,
Veç me u la, veç me u la,
Në dritë të bardhë.
Çelu ma, çelu ma,
Çelu.
Genc Salihu
Publikimi: 01/12/2011


Genc Salihu - Çelu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çelu".
3. Video është e këngës "Çelu", por nuk këndohet nga Genc Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Genc Salihu:


Komente 0