Gesko
Gesko
Gesko
  • Emri i vërtetë:
  • Genci Shaqiri
  • Vendlindja:
  • Gjilan
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop hip-hop
Gesko është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Është ai Genc Shaqiri ose siq eshte i njohur per publikun GESKO, i cili thjeshtë la me gojë hapur të gjithë estradën me projektet e tij. Gesko eshte pjese e Labelit FRIENDS ENTERTAINMENT, ku bashkpunon me Cricket Music, GESKO njihet per kenget e tij,por gjithashtu njihet edhe si tekstshkrues i shum hiteve.

Më datë 1 Korrik 2016, Genc publikon videoklipin "Per Inat".

Më datë 24 Janar 2017, Tim, Trimmy & Genc publikojnë videoklipin "3am".

Më datë 2 Shtator 2017, Genc publikon videoklipin "Nr1", në bashkëpunim me BimBimmën. Teksti i këngës u shkrua nga BimBimma & Gesko. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 26 Prill 2018, Genc publikon videoklipin "Balenciaga".

Më datë 8 Shtator 2018, Gesko publikon videoklipin "Jet'aime".

Më datë 27 Korrik 2019, Dj Pm, Dj Dagz & Gesko publikojnë videoklipin "Boll Mo". Teksti i këngës u shkrua nga Gesko. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 24 Gusht 2019, Gesko & Koston publikojnë videoklipin "Tikitak". Muzika e këngës u punua nga Cricket. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 2 Tetor 2020, Gesko publikon videoklipin "Tjeter Vibe".

Më datë 12 Maj 2022, Tayna & Gesko publikojnë videoklipin "S'du Me Ni". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gesko & Tayna kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 28 Dhjetor 2022, Cricket, Gesko & Nora Istrefi publikojnë videoklipin "Me Ty". Muzika e këngës vjen si bashkëpunim nga Gesko & Cricket, tekstin e shkroi Gesko, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes vetë Cricket. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga vetë Cricket.

Më datë 22 Shkurt 2023, Enis Bytyqi & Gesko publikojnë videoklipin "Vaj". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Gesko & Enis Bytyqi kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Gesko.

Më datë 24 Tetor 2023, Gesko publikon videoklipin "E Jona". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Gesko. Produksioni audio u realizua nga vetë Gesko.

Më datë 15 Shkurt 2024, Gesko publikon videoklipin "E Nemne". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Gesko. Produksioni audio u realizua nga vetë Gesko.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1