Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Gent Bejko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
 • Emri i Vërtetë:
 • Gentian Bejko
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Gent Bejko është një autor këngësh i njohur. GENTI BEJKO ka lindur në qytetin dikur Artëdashës të FIERit. Profesioni I tij është Regjisor por I pëlqen që kur I jepet mundësia të ushtrojë edhe atë të aktrimit, një pasion I pandarë nga regjia. Pas shumë përpjekjesh me grupet artistike të gjimnazit “Janaq Kilica” në Fier (“Drejt një bote të lirë” spektakël,1996. “Infamia” performancë,) dhe shumë më pas pasi kuptoi që qëllimi I tij nuk ishte të vazhdonte Akademinë e Rendit, por atë të arteve, f...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Xhoi Bejkos

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

De Vox

Edmond Veizaj

Astrit Halimi

Ocko Vasilkovski

Muharrem Xhediku

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Besim Bunjaku

Granit Gashi

Adis Ismaili

Tags: Gent Bejko, Genti Bejko, Gentian Bejko


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet