A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Bushpepa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  56
  • Origin:
  • Rrëshen 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Gent Bushpepa is a popular singer of Rock & Pop-Rock music. Kritikët e muzikës vlerësojnë zërin e tij si shumë të bukur dhe të fuqishëm. Publiku shqiptar e vlerëson Gentin si një ndër artistët më të mirë në vend të muzikës live, të cilët zgjedhin ta dëgjojnë fundjavave teksa performon në baret e kryeqytetit. Ai nisi karrierën e tij televizive në ekranin e Top Channel në vitin 2006. Genti dhe grupi i tij mbështetën Deep Purple gjatë koncertit të tyre në Shqipëri, në vitin 2007. Karriera e tij ndërkombëtare...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Contestant)

Facebook

Fanpage

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Agustin Pellumbaj

Luiz Ejlli

Klejvis Saliaj

Eleminimi

Endrit Shani

Ardian Qokaj

Erjon Korini

Rudi

Febi Shkurti

Flamur Cana


Tags: Gent Bushpepa, Gent, Gentian, Genti, Eugen, Eugent, Bushpepaj

Gent Bushpepa in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019