Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Gent Myftaraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gent Myftaraj është një autor këngësh dhe instrumentist shumë i njohur. Mësimet e para të muzikës i mori në Shkollën Artistike Onufri të këtij qyteti në instrumentin e kitarës. Studimet e larta i ka kryer në Fakultetin e Muzikës në Universitetin e Arteve. Autor i disa këngëve të kthyera në hit dhe pjesë e grupeve të para shqiptare si kitarrist. Në moshën 16-vjeçare (1992) bëhet pjesëtar i grupit Arb, një prej grupeve më të famshëm të kohës me solist Redon Makashin. Në vitin 1994 Arb-ët u kurorëzuan me çmimin Gru...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Alban Furtuna

Fatmir Muja

Arsim Bunjaku

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Mithat Sadiku

Dorian Gjoni

Bini Nebihu

Klodian Qafoku

Tags: Gent Myftaraj, Genti Myftaraj, Gmaj7


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet