Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genta Xhaferri

Genta Xhaferri
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51
Këndon kryesisht: pop

Genta Xhaferri është këngëtare e njohur. Në Qershor 2002, Genta Xhaferri merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Borebarrdha".

Në vitin 2003, Genta Xhaferri publikon albumin "Magji".

Në Prill 2005, Genta Xhaferri merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Pa Fat Ne Dashuri".

Në Maj 2008, Genta Xhaferri & Denisa marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Thuaj".

Më datë 30 Maj 2008, Genta Xhaferri publikon videoklipin "Ti Me Zhvesh Me Sy". Muzika e këngës u punua nga Genti Lako, teksti u shkrua nga Arben Duka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genti Lako. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Në Maj 2009, Genta Xhaferri merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Shtator".

Më datë 19 Gusht 2020, Genta Xhaferri publikon videoklipin "Ushtari I Lirise". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

Më datë 10 Shtator 2021, Genta Xhaferri publikon videoklipin "Pyes Djalin". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Genta Xhaferri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0