Më mbaj mend (për 1 muaj)

Genti Deda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  • Lezhë 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Genti Deda është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2011, Genti Deda merr pjesë në The Voice of Albania 1. Në vitin 2015, Genti Deda ishte finalist në X Factor Albania 4, ku fiton çmimin e dytë. Në Shtator 2015, Genti Deda merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Engjell Je Ti". Në Tetor 2017, Genti Deda merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Dashuria", në bashkëpunim me Dj Rob. Më datë 26 Qershor 2018, Genti Deda publikon videoklipin "Ti E Ke". Muzika e këngës u punua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Finalist në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Gussi

Ergys Shahu

Adriano Rama

Gerard Merdani

Kristo Thano

Dylan

Xhevi

Deklan

Stiv Boka

Mateus Frroku

Tags: Genti Deda, Gentian Deda


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet