Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enderrat

Imagjinat pas imagjinate
fund nuk ka ky ankth
qe te bejne per me vdek
por asnje seshte e vertet

plot qudi sa shum gabime
a thua vall keto jan trillime
endrra te ben per vete
ku se di as ka ka dete

nganjeher duke fluturuar
nganjeher duke qajt
por kur te zgjohesh nga gjumi
keto gjera skan me zgjat.


keto gjera qe po i sheh
dhe qe po i imagjinon
eshte thjesht nje enderr
qe se di as kur pefundon.

- poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet