Gentinikqi Poezi
Gentinikqi

Tema: Poezi Për Poezinë


Pasuria E Librit

Me bukuri dhe madheshti
me vullnet dhe miresi
te lexova ty kesisoj
dhe me tutje dot vazhdoj

Per shum gjera ne veqanti
une tash keto po i di
te gjitha keto dituri
mi dhurove vetem ti.

Qdo mbremje pres te jem vetem
qe askush mos tme pengoj
te lexoj dhe te kuptoj
vleren e jetes ta mesoj

Pa te asgje nuk di
provo lexo edhe ti
pas disa vjetesh dituri
faleminderit do ti thuash atij

Do kuptosh perse duhet
kjo fjal perse te thuhet
koken lart kur ta qosh
diqka ne koke do te kuptosh

Kjo gje kaq me rendesi
qe tash po te ndodh ty
liber shkruhet liber lexohet
shkrimtar i madh ai cilesohet.

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0