Gentinikqi Poezi
Gentinikqi

Tema: Poezi Për Ndarje


Mengjesi Pa Ty

mengjesi tani po afron
perseri njejt si gjithmon
pa ty jam qe sa koh
zemra ime ty te do

dua qe ti jesh pran meje
qe te me shikosh ne sy
athua zoti na krijoj
na ka bere per ne te dy

tash qdo nat ty te kujtoj
fjalet tua i mendoj
zemra ime eshte me ty
ne ket bot plot pafundsi

dua qe ti te jesh e imja
dhe ashtu ti do te jesh
je si lulja ne pranver
plot bukuri dhe plot me ere

mos e le naten qe te bij
dhe drita prap te vij
veq nje gje une ta them ty
gjithmon e imja do tjesh ti.

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2