Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mos E Lejo

Kerkoje at zemer
qe ty te perket
mos e kerko tjetren
qe kurr nuk te therret

kendoja kengen
zbukuroja jeten
shprehe gezimin
beso ne vetveten

kaloj te gjitha sfidat
ndjeje frymezimin
nise dashurin
dhe mos ja gjej mbarimin


perjetoje ngrohtesin
shko nga ai burim
ndiqi endrrat tua
thuaj se je per mua


vlersoje jeten tende
mos e le te shkreten kot
se shpejt do te shkosh
ne ate tjetren bot

qendro prane saj
shkruaj dhe kendo
por qe ta merr dikush dashurin
kurr mos e lejo.

- poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim