Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dua Te Jetoj Pa Ty

Ta kam thene un drejt ne sy
sdua te flas kurr me me ty
dua qe keto fjal ty ti tregoj
pa ty jeten time dua ta jetoj

edhe numrin ta kam fshi
bashk me lot e mi ne sy
sdo ti kthej me syt nga ti
do te rri tash un pa ty

dua lirin time ta ndjej
edhe ajrin ta mberthej
ma mir ajer sesa lot
se me ty te isha sot

sa fjal me vin ndermend
dua qe ti shkruaj ni flet
sa fjal sa vargje krijova
u bera edhe poet

fjalet qe i shpreh
kan koh per me dal
po e rendsishme tani
eshte qe per ty t'mos ndjej mall


thone qe koha sheron plaget
dhe keshtu shpresoj
sdua qe keto plag
me vargje ti rendoj

dua te ece rruges se drejt
aty ku ti nuk je
aty ku mund te gjej mbeshtjen
JETEN edhe VDEKJEN.

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet