Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Je Gjithqka Per Mua

Je e ftoht si dimri
si acari naten
je e nxeht si zjarri
naten brenda n'vater

je si lule e bukur
si nje zog ne pem
qdo gezim ne gjdo stin
ti je engjulli im

je si diamant i pazbuluar
je si nje magnet
qe gjdo her zemren time
ti po e rremben

ti je ajri im i vetem
pa ty skam si te marr frym
je edhe si drit
qe me ndihmon te shoh perdit

jeten ta kam fal
ajo eshte me ty
te lutem ti duaje
mos e le ne vetmi

me kujto ndonjher
por jo si te kujtoj un ty
sepse kjo bot do te duket
plot frik dhe vetmi.

- Poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet