A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Me I Bukuri Vendi Im

Nje lule e bukur
nje zog duke ciceruar
uji duke rrjedhur
dhent duke blegruar

ajri shum i paster
i ftoht dhe me shum ere
ja dhuron natyra
ne kete pranver

eshte ky vend perrallor
qe ne zemer po e mbaj
bjeshket e rugoves
po i thokan asaj

hingellim e kalit
degjohet neper livadhe
kafshet qe levizin
enden si sorkadhe

me endje te permend
dhe ty te kujtoj
atje une kam lindur
atje dhe do t'jetoj

pershperites i keti vendi
un per ty do jem
dhe me ze shum te lart
gjith botes une i them

ne zemer te kam ty
aty do te jetosh
vendi im i bukur
ti i bekuar qofsh.

- poem written by Gentinikqi


- Submitted by Gentinikqi -

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  24

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019