Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gabim Qe Ska Te Falur

Brenda syve ty
po shoh lot gezimi
e per mua ky lot
eshte lot hidherimi

larg syve te mi
ti dukesh tani
dje ishte parajs
sot dhimbje dhe vetmi

s'kujtova qka pata
per ni qast te harrova
por pasi qe shkove
ket gabim e kuptova

si duket nuk je me ti
as henen me se kam
e lotet qe po rrjedhin
po burojn si vullkan

me lehtesi u dashurova
me fjal shum u gabova
e me pas pas ktyre gjerave
gjikund te kerkova

je zhdukur, ke te drejte
jam i zhgenjyer me veten time
se jeten qe do kaloj
sja vlen as ta jetoj

kthehem dhe shikoj
jeten si ta jetoj
pa ty dhe pa shpresen
valle si ta kaloj jeten!

- poezi nga Gentinikqi


- U dërgua nga Gentinikqi -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet