Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjana Gjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  455
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Gentjana Gjergji është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane dhe popullore dasmash. Gentjana Gjergji Ka Lindur Dhe Jeton Ne Shkoder. Merret Me Muzike Qe Nga Viti 1999. Më datë 25 Nëntor 2012, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publikojnë videoklipin "Kenge Kurbeti". Më datë 4 Shkurt 2013, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Po Kendoj". Më datë 5 Shkurt 2013, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publikojnë videoklipin "Sy Zezo". Më datë 29 Tetor 2016, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publikojnë videoklipin "Martesa E Djalit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Palushani

Xhejsi Jorgaqi

Myfarete Laze

Kamela Islamaj

Babeta Shahini

Mimoza Ahmeti

Julka

Rezarta Smaja

Amarda Arkaxhiu

Olta Boka

Tags: Gentjana Gjergji, Gentiana Gjergji


Komente mbi këtë artist