Më mbaj mend (për 1 muaj)

Germs - Endacak I Lodhur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Nëpër numra vitesh të ndryshueshëm
Endem nëpër kohë i tjetërsuar
Në pasqyra shihja veten ëndërrueshëm
Ajo ëndërr sa larg paska shkuar

Në shi jam lagur e në diell nxirë
Dhe pse i lodhur rrugën prapë marrë
Lëkur me kallo e muskuj të mpirë
Diku do të arrij ndonëse i parë
i parë , i parë.....

Merrmë me vete o yll i shuar
Se ndryshim mes nesh nuk ka
Ti endesh qiejve per pak dritë
E unë në tokë për një grusht para

Zvogëluar flakën e qiriut tim
Mbërritja , fundi i endjes nëpër kohë
Një plakë dalloj në shëmbëllim
Në pasqyra veten mezi po njoh

Merrmë me vete o yll i shuar
Se ndryshim mes nesh nuk ka
Ti endesh qiejve per pak dritë
E unë në tokë për një grusht para


Ky tekst u dërgua nga Ledio


Publikimi: 24/09/2013Më Shumë Këngë Nga Germs:


Komente mbi këtë këngëGerms - Endacak I Lodhur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endacak I Lodhur".
3. Video është e këngës "Endacak I Lodhur", por nuk këndohet nga Germs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.