Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gerta Heta - Dhe Vjen Tek Une  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"22 Hite"

Komente

Asnjë Koment

03/08/2008

2008-08-02T23:03:39+00:00Un e ndjej zemren tende rre kilometra larg,
jeta shkon per ne te dy pasionin shton,
qendro dhe pak se asnjeher koha me ty smjafton,
ne cdo mengjes ngrihem se di parasysh me shfaqesh ti.

Dhe vjen tek un me puthje me mbulon,
zbardh naten me dashuri,
je ti njeri qe vjen nje here ne jete
kthen dhimbje ne lumturi.
Dhe vjen tek un me puthje me mbulon,
zbardh naten me dashuri,
je ti njeri qe vjen nje here ne jete
kthen dhimbje ne lumturi.

Te kisha ne enderr qdo nat sdo lodhesha kurr jo,
pasioni yt qdo dit tregojn sa shum me do,
qendro dhe pak se asnjeher koha me ty smjafton,
ne qdo mengjes ngrihem se di parasysh me shfaqesh ti.

Dhe vjen tek un me puthje me mbulon,
zbardh naten me dashuri,
je ti njeri qe vjen nje here ne jete
kthen dhimbje ne lumturi.
Dhe vjen tek un me puthje me mbulon,
zbardh naten me dashuri,
je ti njeri qe vjen nje here ne jete
kthen dhimbje ne lumturi.


Ky tekst u dërgua nga Doruntina
Më Shumë Këngë Nga Gerta Heta:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet