Gëzim Ajgeraj
Gëzim Ajgeraj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Gusht 1967
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Gëzim Ajgeraj është një poet i njohur. U lind më 1967 në Malësinë e Vërrinit. Është anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës, në Prishtinë. Nga 23 marsi 2002 është anëtarë i Lidhjes së Shkrimtarëve të Zvicrës (SSV). Është anëtar i Shoqatës së krijuesve shqiptarë në Zvicër. Jeton dhe krijon në Zvicër. Ka bashkëpunuar dhe bashkëpunon me të gjitha gazetat dhe revistat e kohës, si: “Rilindja”, Zvicër - Prishtinë, “Bujku”, - Prishtinë, “Zëri i Kosovës”, Zvicër - Prishtinë, “Bota sot”,-...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0