A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Cela

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  5
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Gezim Cela is a popular singer of Easy Listening music. Në Dhjetor 1984, Gezim Cela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria". Në Mars 1985, Gezim Cela merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1985 me këngën "I Hap Udhë Lumturisë". Në Dhjetor 1987, Gezim Cela merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Një çast Në Kujtesën Tënde". Në Dhjetor 1988, Gezim Cela & Mimoza Dhamo marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Mes Dashurive". N...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Qemal Kertusha

Leonard Bombaj

David Tukiçi

Tonin Tershana

Sherif Merdani

Dashnor Diko

Kujtim Prodani

Kozma Dushi

Françesk Radi

Nazmi Belica


Tags: Gezim Cela, Gzim Cela

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019