Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Myshketa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
BIOGRAFIA: Gezim Myshketa është një këngëtar i njohur. I lindur në vitin 1982 në Durrës (Shqipëri), Gëzim Myshketa filloi të studiojë kanto duke rënë menjëherë në sy si një nga talentet më interesante të brezit të tij. Ai u diplomua me nota maksimale në Konservatorin "Arrigo Boito" në Parma, nën drejtimin e mjeshtrave Giuliano Ciannella dhe Lelio Capilupi. Vetëm 20 vjeç debuton në rolin e Figaros në "Le Nozze di Figaro" nën dirigjimin e Antonello Allemandit dhe më vonë me fituesit e konkursit ndërko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Gezim Myshketa

Komente 0