Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Nika - Liridona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  36

Ku rrjedh Drini nën një urë
Kem murosë një nuse n'gur
E ruen urën t'mos rrëzohet,
E ruen Drinin t'mos shterrohet

Njëra dorë mbi djep të fmisë,
Tjetra lidh plagtë e lirisë,
Prej Urës Shenjtë,nusja e re
Përkund djepin n'gjith Atdhe

Refreni:
Mos e shkel barbar at'urë
Se kem nusen n'ata gurë
Ajo është motër e jona
E ka emrin Liridona!

Ku rrjedh Drini e ku rrjedh Buna
Ka pa toka shumë furtuna,
Po s'u rrzuen kalatë,as urat
Prej çdo guri lindin burrat

Pikon qumësht,guri i bardhë
Aty pijnë brezat me radhë,
Shqip flet guri n'vend të vet
Tash trimijë e më shumë vjet

Refreni:
Mos e shkel,barbar at'urë
Se kem nusen n'ata gurë,
Ajo është motër e jona
E ka emrin Liridona!Nuk kemi video për këtë këngë.


Gëzim Nika
Publikimi: 10/11/2015
Teksti: Hamit Aliaj


Gëzim Nika - Liridona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Liridona".
3. Video është e këngës "Liridona", por nuk këndohet nga Gëzim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Nika:


Komente 3