Hamit Aliaj
Hamit Aliaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  14
 • Vendlindja:
 • Kasaj Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 67 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hamit Aliaj është një poet dhe autor këngësh i njohur. Poeti Hamit Alia ka lindur në Kasaj të Tropojës, më 1.10.1954. Fëmininë e kaloi në vëndlindjen e tij, në një vend ku bashkëjetonin doke dhe zakone të shumëllojta, ku letërsia gojore dhe tregimi I legjendave të moçme akoma ishte riti i mbrëmjeve të gjata.Ditëve ai rriste shtatin në kodrat dhe livadhet e fshatit, trupin e kridhte në liqenet alpine dhe mrekullohej nga tingujt e fyejve te barinjëve që çdo verë ja mësynin bjeshkëve të Shkelzenit, ndër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Official Facebook

Kanali

Youtube

Official Youtube

Komente

Asnjë Koment

0 Komente

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Hamit Aliaj

Komente 0