Ghulo
Ghulo
Ghulo
  • Emri i Vërtetë:
  • Ajet Bejiqi:
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Ghulo është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i vertet i Ghulo Esta eshte Ajet Bejiqi i cili perpos se eshte hip hop artist eshte edhe autor i shum teksteve te kengeve te shum kengetareve te estrades sone.

Më datë 22 Shkurt 2011, Ghulo Esta publikon videoklipin "Ama". Me këtë këngë, Ghulo Esta merr pjesë në Top Fest 8 në vitin 2011.

Në Maj 2013, Ghulo Esta merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Mendjemadhe".

Në Nëntor 2014, Stelina merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Aj Aj Aj", në bashkëpunim me Ghulo Esta.

Më datë 29 Qershor 2015, Ghulo publikon videoklipin "Krenarine S'e Nale".

Më datë 21 Nëntor 2015, Ghulo publikon videoklipin "Me Pare T'babes".

Më datë 1 Prill 2017, Ghulo publikon videoklipin "Audi Vs Bmw".

Më datë 17 Korrik 2017, Mentor Kurtishi publikon videoklipin "Qelim Shishe", në bashkëpunim me Ghulo. Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo.

Më datë 29 Shtator 2017, Majlinda Dada publikon videoklipin "Columbia", në bashkëpunim me Ghuo.

Më datë 21 Prill 2018, Ghulo publikon videoklipin "Syzeza", në bashkëpunim me Xhavit Avdyli. Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga vetë Ghulo.

Më datë 8 Gusht 2018, Sinan Vllasaliu publikon videoklipin "Vetë Më The Të Dua", në bashkëpunim me Ghulo. Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel.

Më datë 15 Dhjetor 2018, Ghulo publikon videoklipin "O Nan".

Më datë 29 Qershor 2019, Ghulo publikon videoklipin "Zana", në bashkëpunim me Xhavit Avdylin.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Ghulo »

Komente 0