Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Yannis Ploutarchos

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  8
 • Vendlindja:
 • Mavrogia, Voiotia 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Greqi 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Yannis Ploutarchos është një këngëtar i huaj i njohur. Yannis Ploutarchos is Greek singer and songwriter. He is considered one of the most popular laïko singers of his time, and has been characterized with having a genuine laïko voice. To date, he has released 11 studio albums along with one greatest hits album. Ploutarchos was born Yannis Kakossaios on 18 December 1970 in the small village of Mavrogia, outside Orchomenos. Ploutarchos comes from a poor rural family, which long struggled to make ends ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Teoman

Hakan Altun

Kubat

Ferhat Göçer

Mahsun Kirmizigul

Leonard Cohen

Philippe

Alexander Rybak

Zafer Peker

Alihan

Tags: Yannis Ploutarchos, Giannis Ploutarhos, Γιάννης Πλούταρχος


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet