A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gigi D'alessio

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  6
  • Emri i Vërtetë:
  • Luigi D'alessio
  • Vendlindja:
  • Napoli 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Gigi D'alessio është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Luigi "Gigi" D'Alessio is an Italian popular singer and Neapolitan singer-songwriter. In his career he has sold over 20 million records. D'Alessio was born in Napoli. He is well known in Naples in the early 1990s and throughout Italy due to participation in the Sanremo Festival in 2000 and 2001. He has also made overseas appearances, the most recent was in Malta on 7 July 2012. He lives in Rome with the popular Italian singer Anna Tatangelo, who ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Marco Masini

Justin Timberlake

50 Cent

Mika

Riccardo Cocciante

Alex Ubago

Edward Maya

R. Kelly

Tiziano Ferro

Akon


Tags: Gigi D'alessio

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019