Gigliola Haveriku
Gigliola Haveriku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Foggia Itali
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Gigliola Haveriku është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2016, Gigliola Haveriku merr pjesë në The Voice Of Albania 5. Në Dhjetor 2020, Gigliola Haveriku merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "E Lire". Më datë 10 Prill 2022, Gigliola Haveriku publikon videoklipin "A Po Vjen Ti Sot". Muzika e këngës u punua nga Tull Production, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi. Më datë 23 Dhjetor 2022, BBVK publikojnë videoklipin "Bigu Jemi Ne". Pjesmarrës të kësaj kënge ishin: St...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0