Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Gili - Fustani I Bardhë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

10/07/2019

2019-07-10T15:09:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fustani I Bardhë" kënduar nga Gili.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gili i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Engjëllusha Salihu - Fustani I Bardhë

Unë asgje nuk dija,
te tjerët ma than
se ti me nje tjeter
diku larg po shkon

Ma tëper se ndarja
ky fat po më vret
Pse ma thanë te tjerët
nuk ma thë ti vët?

Fustanin e bardhë
nuk ja jap asaj
dota mbaj per vetë,
kujtim nga një tradhtarë

N'doshta ti s'kë faj
unë kam gabim
Kështu ka qenë e shkrumë
ky është fati imë

A nuk kishë forcë
perpara mëm dal
A mos tu kujtua
fustani i bardhë?

Ditën kur e sgjodhëm
e maj n'men atë fjalë:
„Shumë shpejt zemra imë
do t'ulem n'altar"

2x
Fustanin e bardhë
nuk ja jap asaj
dota mbaj per vetë
kujtim nga një tradhtarë.

N'doshta ti s'kë faj,
unë kam gabim
Kështu ka qenë e shkrumë
ky është fati imë

Kështu ka qenë e shkrumë
ky është fati im.

Xhirjana - Fustani I Bardhë

mendoja se ti ishe duke ardh
qe te ma shihje veshur
fustanin e bardhe mendoja se ti
do vije ke une me dhimbte zemra
se te doja shume

dhe sot per ty qaj
une pata faj vetem te lash
e kurr me ste pash
sot per ty vuaj veten vras

do te vij si nje engjell
e te kendoj vec per ty
buzen ta jap e ta fal
qe te mos kesh lot ne sy
mendoja se ti do te vije
prap tek un se me dhimbte
se te doja shume

mendoja se ti ishe duke ardh
qe te me shihje veshur me fustanin e bardh
mendoja se ti do vije ke un
me dhimbte zemra
te doja shum

dhe sot per ty qaj
un pata faj vetem te lash
kurr me ste pash
sot per ty vuaj
veten vras

do kendoj me gjithe shpirt
qe kur ti te me degjosh
ta ta ta
jeta ime me zemer ta kujtosh
se sa lot kam derdhur per ty
zoti i madh e di e humba mundesin qe me dha
qe te ishim te dy

mendoja se ti ishe duke ardh
qe te me shihje veshur me fustanin e bardh
mendoja se ti do vije ke un
me dhimbte zemra

te doja shum

do te pres pergjithmon
zemra per ty me ndalon
se te dua ty pafund
por fustanin e bar jo nuk ma pe kurr

Anita Take - Fustani I Bardhë

Në ëndërrime o e dashur sheh fëmininë
E ndër vegime ti me mall kujton rininë
Por ato shkuan, vitet kaluan
Fustani i bardhë ty të pret tani

Me të bardha me të bardha veshur-o
Zbukuruar si ylli i mëngjesit-o
Babai nëna të gëzojne vashëzo
Si ëndërruan, shpresat kot s'u shkuan

Këta lotë, këta lotë që ke ti
Lëri nazet, nazet lëri moj tani
Se ti djalin nuse moj e zgjodhe vetë
gaz për ty në jetë

I ke naze gjithë këto
Gjeraqinë e bukur-o
Po pse bën sikur nuk do
Merr shaminë e dhëndrit-o

E në valle pri me gaz
Ti në krye, neve pas
E kënga le të buças
E bardha nuse

Gjithë të mirat të urojmë jet e mot
Gazi yt edhe i yni është sot
Ndaj me ty dhe zemra jonë sot këndon
Lumturi të uron

Me të bardha, me të bardha veshur-o
Zbukuruar si ylli i mëngjesit-o
Shoqet radhë të qëndrojnë rotull-o
Sonte të kanë
Me ty nesër s'janë
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet