Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Gillespie është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Grupi është formuar në vitin 2005, Prishtinë dhe perbehet nga Hana Zeqa, Guri, Sexha dhe Isa, njihen per performimet e tyre “live” ne koncerte dhe klube te nates brenda por dhe jashte vendit. Ata kane sjelle ne skenen muzikore nje zhaner dhe fryme te re. Pas krijimit të grupit brenda dy muajve anëtarët e grupit arritën që të pergadisin të gjithë materialin për albumin e parë të tyre. Për shkak të financave të pamjaftueshme grupit iu dashtë më ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥Diku, Dikur​.​.​. (2017)

★★★★★

Numroj N'numratore! (2011)

★★★★★

Femme Fatale Ep (2008)

★★★★★

Një Ditë E Zakonshme (2005)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Gillespie

Komente 1