Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Leka - Tropojani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

1 🔥

25/06/2014

2014-06-25T11:56:05+00:00Ne mergim me shkoi rinia
Lashe vendlindjen per parane
Ndaj pas vitesh kur u ktheva
Ndjeva mall per ty Tirane

Ska problem sa ke ndryshuar
Kur te pashe dhe lot me rane
Ska problem se ku u linda
Sot banon tek tregu Çam

Sot ne gryke me ngeci fjala
Kur paprtur tha nje shok :
Ska rendesi se je shqiptar
Ka rendesi mos t'jesh malok

Plot me male eshte Shqiperia
nga Skrapari ne Tirane
Ndaj pse trembeni kur thoni:
Mos o Zot eshte Tropojan!!

Ne ne jete na solli Zoti
Si ne fshat si ne Tirane
Je krenar i kesaj toke
Jam malsor jam Tropojan

Nga Vermoshi ne Sarande te gjithe qajne ,
Qeshin njesoj
Dhe kur vuajme prap kendojme:
Nga Tirana ne Tropoje

Une kam mik nje bir malsori
Me te rri ,askush s'me ndal
Eshte besnik njeri me zemer
Sa dhe jeten mund t'ia fal

Plot me male eshte Shqiperia
Nga Skrapari ne Tirane
Ndaj pse trembeni kur thoni:
Mos o Zot eshte Tropojan!!

Ne ne jete na solli Zoti
Si ne fshatSi ne Tirane
Je krenar i kesaj toke
Jam malsor jam Tropojan

Nga Vermoshi ne Sarande
Te gjithe qajne,qeshin njesoj
Dhe kur vuajme prap kendojme :
Nga Tirana ne Tropoje

Ne ne jete na solli Zoti
Si ne fshat si ne Tirane
Je krenar i kesaj toke
Jam malsor jam Tropojan

Nga Vermoshi ne Sarande
Te gjithe qajme ,qeshim njesoj
Dhe kur vuajme prap kendojme:
Nga Tirana ne Tropoje

Jam malsor jam TROPOJAN

Jam shqiptar jam TROPOJAN

Jam shqiptar jam TROPOJAN

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet