Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Leka - Kënga Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/06/2014

2014-06-25T10:59:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kënga Ime" kënduar nga Gjergj Leka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gjergj Leka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Do t'ia marr nji kange te bukur
Se keto kang shpirti m'i don
I kendon zemra e kengtarit
Bukuri si fije ari

I kendon zemra e kengtarit
Bukuri si fije ari

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Kang te vjetra kang shqiptare
Jan te bukra dhe krenare
Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

...

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kushMë Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet