Gjergji Mani
Gjergji Mani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Korçë
  • Jeton në
  • Rumani
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Shtator 1990
  • Horoskopi:
  • ♍ VirgjereshaBiografia

BIOGRAFIA: Gjergji Mani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Gjergji Mani ka lindur në Korçë më 12 shtator 1990 dhe që në moshë të vogël ka shkelqeur për talentin e tij të veçantë në muzikë dhe aftësitë vokale, gjë që e bëri të dallohej në disa ngjarje muzikore në gjithë vendit. Gjergji ka mbarruar shkollën e muzikës të qytetit të Korçës Tefta Tasko, ndërsa mësuesi i tij i Kantos ishte tenori i njohur i Teatrit të Operas dhe Baletit Gjergj Sulioti. Ai u diplomua me vlerësime të shkëlqyeshme si Tenor nga Na...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0