Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjira - Fati Ne Fatekeqsi (Feat. Ardi Kajtazi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

(Kushtuar Asmira Reka që mbijetoi tragjedinë e ortekut te borës në fshatin

Restelicë)

Mami pse nuk më flet
Mami nuk ke fuqi
Te ndjejë
S'jam vetë

Dhe në errësirë mu shfaq një dritë
Dhe shumë duar më nxorën në jetë
Bardhësia e dimrit sytë mi vret
Lot kristal shkëlqejnë në shpresë

Dhe të gjithë më përgëzojnë
Gjithë këto lodra mi dhurojnë
Nuk e di se çka po ndodhë
Ndoshta një ditë e kuptoj

Fati im në fatkeqsi
Unë për jetë e barti në shpinë
Për ju është një ditë zije
Po për mua një jetë e tërë gri

Babi çfarë po ndodhë
Babi ku jemi ne
E kam shumë ftohtë shumë ftohtë

Ngrohtësia jote më mbajti në jetë
Më more në gjoks akullin shkrinë
Më përqafove shpresë me dhurove
Deri në çastet e fundit jetën ma shpëtove

Dhe të gjithë më përgëzojnë
Gjithë këto lodra mi dhurojnë
Nuk e di se çka po ndodhë
Ndoshta një ditë e kuptoj

Fati im në fatkeqësi
Unë për jetë e barti në shpinë
Për ju është një ditë zije
Po për mua një jetë e tërë ngjyrë gri


Ky tekst u dërgua nga  blerttaaaaGjira
Featuring: Ardi (Ardi Kajtazi)
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2012


Gjira - Fati Ne Fatekeqsi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fati Ne Fatekeqsi".
3. Video është e këngës "Fati Ne Fatekeqsi", por nuk këndohet nga Gjira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjira:


Komente 2