A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjovalin Prroni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  371
  • Vendlindja:
  • Shale 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Gjovalin Prroni është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Gjovalin Prroni eshte nje kengetar nga veriu i Shqiperise, mjaft i njohur dhe i dashur per publikun shqiptar. Lindi ne Shale te Dukagjinit te Shkodres. Si nje malsor i rritur neper oda te burrave ku pervec tjerash nuk kishte se si te mungonte muzika folklorike, ai qysh si femije tregoi interesim per kengen. Talentin e tij ne fillim e shfaqi me pjesemarrjen e tij neper programe te ndryshme te shkolles ku u vecua per zerin e tij te bukur. Ndersa ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Pikon Loti Per Dashurine

Kthjellet Si Loti

Lulja E Bores

Vetem S'mund Te Rri


» Dërgo Një Këngë »

Mark Sadiku Pleqnon Prape
Kurre Perjete S'ju Harron Mirdita
Gjelosh Rama
Dod Tahiri
Kushtuar Bajraktarit Te Shoshit Gjelosh Lulash Bajraktari
Kur Degjoj Une Cifteline
Lulja E Borës
Kjaj Moj Nan Kjaj
Zef Avdia Faqe Te Bardhe Shales I Pruni
Flet Vete Koha Per Zef Avdin


Artistë Të Ngjashëm:

Arben Delaj

Zef Nika

Kurt Lika

Marjust Lumci

Pellumb Vrinca

Arif Vladi

Gezim Nika

Perlat Sheqeri

Gezim Zefi

Adem Barbullushi


Tags: Gjovalin Prroni, Gjovalin Proni

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019