Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjovani Gjonaj & Vjollca Luka - Bashkëjetesa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  52

Bashkjetesa stil i ri,
strehë e bukur për dashni,
kush mendon më u martu,
hallët vetës ia ka shtu.

Bashkjetesa mode e re,
pak nga pak ka ardhë tek ne,
kjo martesa një fjale goje,
bënë më hy ma s'del prej loje.

Çfare po flet o more djal,
merri punët më ngadal,
ti nuk don asgjë më humb,
as beqar as i martum.

Një Secret po ta tregoj,
të gjithë femrat janë njësoj,
ma bëjë zemër këtë favor,
du unaze e du kunor.

Medet, Medet,
çfare halli mu m'ka gjet.

E du unaze e du kunorë,
prej martesës nuk heq dorë,
s'është unaza o moj Can,
që dy zemra bashkë i mbanë.

Du fustan të bardhë si borë,
du dhe dasëm me dasmor,
o që të gjitha ke më i pas,
moj e bukura e Dünya-s.

Me ty o Can,
nuk bëhëm kurrë Pisman.

Bashkjetesa stil i ri,
strehë e bukur për dashni,
kush mendon më u martu,
hallët vetës ia ka shtu.

Bashkjetesa mode e re,
pak nga pak ka ardhë tek ne,
kjo martesa një fjale goje,
bënë më hy ma s'del prej loje.

Çfare po flet o more djal,
merri punët më ngadal,
ti nuk don asgjë më humb,
as beqar as i martum.

Një Secret po ta tregoj,
të gjithë femrat janë njësoj,
ma bëjë zemër këtë favor,
du unaze e du kunor.

Medet, Medet,
çfare halli mu m'ka gjet.

E du unaze e du kunorë,
prej martesës nuk heq dorë,
s'është unaza o moj Can,
që dy zemra bashkë i mbanë.

Du fustan të bardhë si borë,
du dhe dasëm me dasmor,
o që të gjitha ke më i pas,
moj e bukura e Dünya-s.

Me ty o Can,
nuk bëhëm kurrë Pisman.

E du unaze e du kunorë,
prej martesës nuk heq dorë,
s'është unaza o moj Can,
që dy zemra bashkë i mbanë.

Du fustan të bardhë si borë,
du dhe dasëm me dasmor,
o që të gjitha ke më i pas,
moj e bukura e Dünya-s.

Me ty o Can,
nuk bëhëm kurrë Pisman.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Gjovani Gjonaj & Vjollca Luka - Bashkëjetesa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bashkëjetesa".
3. Video është e këngës "Bashkëjetesa", por nuk këndohet nga Gjovani Gjonaj & Vjollca Luka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjovani Gjonaj:


Komente 2